• Protesta e PD, kufizime të qarkullimit në disa rrugë të Tiranës

  Protesta e PD, kufizime të qarkullimit në disa rrugë të Tiranës0

  Mbahet sot protesta e thirrur nga Partia Demokratike. Kjo e fundit iu ka bërë thirrje shqiptarëve prej ditësh për të dalë sot, më 7 korrik, në shesh kundër qeverisjes së kryeministrit Edi Rama. Protesta e paralajmëruar sipas organizatorëve do të nisë në orën 19:00 dhe do të përfundojë në orën 21:00. Policia nuk ka informacione

  READ MORE
 • Dita e Verës festohet nga qindra qytetarë në Tiranë

  Dita e Verës festohet nga qindra qytetarë në Tiranë0

  Dita e Verës është një festë pranverore dhe pagane shqiptare që festohet në Shqipëri më 14 mars. Kjo ditë shënon fundin e stinës së dimrit (gjysma e dytë e vitit) dhe fillimin e stinës së verës (gjysma e parë e vitit) në ekuinoksin pranveror. Dita e Verës i ka rrënjët në fetë tradicionale shqiptare, greke

  READ MORE
 • Tiranë/Tentuan të grabisnin bankën përmes kanaleve të nëndheshme

  Tiranë/Tentuan të grabisnin bankën përmes kanaleve të nëndheshme0

  Një bankë e nivelit të dytë në kryeqytet ishte vënë në shënjestër të një grupi grabitësish. Ata tentuan ta grabisnin bankën nëpërmjet tuneleve të nëndheshme por plani u zbulua nga policia. Grupi i grabitësve, ende i paidentifikuar, kishte planifikuar të hynte në bankë nëpërmjet kanaleve të nëndheshme të ujërave të zeza në Bulevardin Zogu i

  READ MORE