Studentët në ditën e 15-të të protestës

Edhe sot studentët vazhdojnë të protestojnë me qëllim përmbushjen e 8 pikave të parashtruara prej tyre. Ndonëse më të paktë në numër, ata lajmërojnë se potesta do të vijojë deri në momentin që kerkesat e tyre të përmbushen. Studentët janë të vendosur që mes tyre dhe kryeministrit Edi Rama nuk do të ketë dialog, pavarëshisht

Edhe sot studentët vazhdojnë të protestojnë me qëllim përmbushjen e 8 pikave të parashtruara prej tyre.
Ndonëse më të paktë në numër, ata lajmërojnë se potesta do të vijojë deri në momentin që kerkesat e tyre të përmbushen.

Studentët janë të vendosur që mes tyre dhe kryeministrit Edi Rama nuk do të ketë dialog, pavarëshisht thirrjeve të tij.
Ashtu sikundër kanë paralajmëruar, protesta është përshkallëzuar dhe janë bllokuar akset kryesore të qytetit, zona e Kryeministrisë dhe kryqëzimi 21 Dhjetori.
Njo-dialog-933x445jë ditë më parë ata hodhën vezë në drejtim të Kryeministrisë ku vazhdojnë të protestojnë edhe sot.

/J.Spaho/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar