Spinaqi, arsyet pse duhet ta konsumojmë

Spinaqi, arsyet pse duhet ta konsumojmë

Spinaqi me gjethet e tij jeshile ka veti shëruese pasi është jo vetëm i rekomanduar për tu konsumaur por edhe për përdorimin si ilaç.Spianqi është i përbërë nga hekuri porn ë brendësi spinaqi ka shumë lloje vitaminash (A, C, E, K, B6), por edhe elementë si mangan, kalcium, selen, zink etj. Spinaqi është një burim

Spinaqi me gjethet e tij jeshile ka veti shëruese pasi është jo vetëm i rekomanduar për tu konsumaur por edhe për përdorimin si ilaç.Spianqi është i përbërë nga hekuri porn ë brendësi spinaqi ka shumë lloje vitaminash (A, C, E, K, B6), por edhe elementë si mangan, kalcium, selen, zink etj.

Spinaqi është një burim i pasur i acideve yndyrore Omega 3. Ai ndihmon për të ngadalësuar procesin natyror të plakjes dhe parandalon kancerin e gjirit dhe lëkurës.

Spinaqi është i këshillueshëm edhe për ata që nuk duan të shtojnë në peshë, pasi nuk përmban kolesterol.

/Redjon Shtylla/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar