Spanjë-Hollandë: Tulipanët kërkojnë “hakmarrje”

Sot në mbrëmje do të përballen” titanët” e grupit B. Finalistët e 4 vjetëve më parë në Botërorin e Afrikës së Jugut  do të përplasin “brirët” në një duel krenarie, mes Spanjës dhe Hollandës. Në orën 21:00 do të startojë takimi. Holanda kërkon hakmarrje për atë natë të paharruar në Joohanesburg, kur Iniesta bëri me

Sot në mbrëmje do të përballen” titanët” e grupit B. Finalistët e 4 vjetëve më parë në Botërorin e Afrikës së Jugut  do të përplasin “brirët” në një duel krenarie, mes Spanjës dhe Hollandës. Në orën 21:00 do të startojë takimi.

Holanda kërkon hakmarrje për atë natë të paharruar në Joohanesburg, kur Iniesta bëri me dhimbje zemre  miliona holandez me golin e shënuar vetëm 4 minutat e fundit.

Në duelin e sotëm të dyja skuadrat pritet të zbresin me formacionin 4-2-3-1.

Spanja (4-2-3-1): Casillas; Azpilicueta, Ramos, Piqué, Alba; Xabi Alonso, Busquets; Silva, Xavi, Iniesta; Diego Costa.

Holanda (4-2-3-1): Cillesen, Janmaat, Vlaar, Martins Indi, Blind; de Jong, Clasie; Robben, Sneijder, Lens; van Persie.

/Ermand Vrapi/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar