Skandali i Sarandës, Veliaj: Akt i turpshëm, fëmijët e denuncueses nën përkujdesje

Skandali i Sarandës ka sjellë edhe reagimin e Ministrit të Mirëqënies Sociale, Erion Veliaj, i cili e ka cilësuar si një akt ta turpshëm. Veliaj bën me dije se të katër fëmijët e nënës denoncuese janë marrë nën përkujdesjen e shtëpisë së fëmijës në Sarandë. Reagimin e qeverisë e ka cilësuar tejet korrekt duke iu

Skandali i Sarandës ka sjellë edhe reagimin e Ministrit të Mirëqënies Sociale, Erion Veliaj, i cili e ka cilësuar si një akt ta turpshëm.

Veliaj bën me dije se të katër fëmijët e nënës denoncuese janë marrë nën përkujdesjen e shtëpisë së fëmijës në Sarandë.

Reagimin e qeverisë e ka cilësuar tejet korrekt duke iu kundërpërgjigjuar asaj që ndodhte me PD  kur ishte në pushtet.

“ Akt është i turpshëm. Ne kur i identifikojmë i fusim në burg, PD i fuste në punë. 4 fëmijët e skandalit të Sarandës janë sistemuar dhe janë marrë në mbrojtje nga shtëpia e fëmijës Sarandë” bëri të ditur sot ministri Veliaj nga qyteti i Vlorës

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar