Siri, 10 të vdekur në dy atentate

Siri, 10 të vdekur në dy atentate

Dhjetë civilë kanë gjetur vdekjen në një atentat kundër dy autobuzëve afër Homs, në Siri, lajmi bëhet i ditur nga agjensia qeveritare Sana. Nëntë vetë u vranë kur afër autobuzit shpërtheu një bombë, ku hodhi në erë njërin prej autobusëve në rrugën midis Homs dhe Masyaf, thotë agjencia. Ndërsa një raketë goditi një tjetër mjet

Dhjetë civilë kanë gjetur vdekjen në një atentat kundër dy autobuzëve afër Homs, në Siri, lajmi bëhet i ditur nga agjensia qeveritare Sana.

Nëntë vetë u vranë kur afër autobuzit shpërtheu një bombë, ku hodhi në erë njërin prej autobusëve në rrugën midis Homs dhe Masyaf, thotë agjencia. Ndërsa një raketë goditi një tjetër mjet midis fshatrave Akrād në Dasniyeh dhe Al Heisa duke vrarë shoferin dhe plagosur të gjithë udhëtarët.

/Xhevahir Qardaku/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar