Shumë pranë kurës përfundimtare të AIDS

  Arrihet kura e AIDS tek majmunët. Sipas një studimi të drejtuar nga Instituto Superiore Di Sanita nga Andrea Savarino, në bashkëpunim me shkencëtarët amerikanë është vërtetuar se një miksim ilaçesh mund  të bëjë të mundur formimin e limfociteve të reja të painfektuara nga virusi dhe funksionale në mënyrë perfekte. Studiuesit po programojnë nisjen e

 

Arrihet kura e AIDS tek majmunët.

Sipas një studimi të drejtuar nga Instituto Superiore Di Sanita nga Andrea Savarino, në bashkëpunim me shkencëtarët amerikanë është vërtetuar se një miksim ilaçesh mund  të bëjë të mundur formimin e limfociteve të reja të painfektuara nga virusi dhe funksionale në mënyrë perfekte.

Studiuesit po programojnë nisjen e një trajtimi klinik mbi njerëzit në muajt e parë të vitit 2014.

/Borana Belegu/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar