Shqipëria kandidate për Superkupën e vitit 2020

UEFA ka zyrtarizuar nëntë shtete që kanë aplikuar për organizimin e Superkupës në 2020 ku mes tyre është edhe shqipëria. Afati i fundit për të dorezuar aplikimin ishte deri në 12 janar dhe sipas njoftimit të publikuar në websajtin e UEFA-s dhe në  faqen e FSHF-së, nëntë vendet që kanë shfaqur interes për të pritur Superkupën e 2020

UEFA

UEFA ka zyrtarizuar nëntë shtete që kanë aplikuar për organizimin e Superkupës në 2020 ku mes tyre është edhe shqipëria.

Afati i fundit për të dorezuar aplikimin ishte deri në 12 janar dhe sipas njoftimit të publikuar në websajtin e UEFA-s dhe në  faqen e FSHF-së, nëntë vendet që kanë shfaqur interes për të pritur Superkupën e 2020 janë:

1-      Shqipëria

2-      Bjellorusia

3-      Finlanda

4-      Izraeli

5-      Franca

6-      Moldavia

7-      Kazakistani

8-      Portugalia

9-      Irlanda e veriut

Shqipëria do të marrë vesh nëse do të presë një Superkupë Europe në maj të 2018 kur UEFA të marrë vendimin përfundimtar.

Përgatiti: D.M

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar