Shqipëria hap fals në Lubjanë

Shqipëria hap fals në Lubjanë

Shqipëria është mundur me rezultatin e ngushtë 1- 0 përball Sllovenisë. Djemtë e De Bjazit nuk arritën të përmbysnin rezultatin e pjesës së parë. Golin për vëndasit e ka shënuar Kevin Kampl në minutën e 19 me një supergol. Super Handanoviç që ndaloi goditjet e Rames , Bashës edhe Roshit. Një rezultat negative për skuadrën

Shqipëria është mundur me rezultatin e ngushtë 1- 0 përball Sllovenisë.

Djemtë e De Bjazit nuk arritën të përmbysnin rezultatin e pjesës së parë. Golin për vëndasit e ka shënuar Kevin Kampl në minutën e 19 me një supergol.

Super Handanoviç që ndaloi goditjet e Rames , Bashës edhe Roshit. Një rezultat negative për skuadrën tonë që nuk arriti të përfitojë nga barazimi i Zvicrës përballë Islandës.

Pavarsisht humbjes Shqipëria ka bërë një lojë të bukur dhe plot më raste sidomos në pjesën e dytë. Shpresat për kualifikim mbeten akoma të gjalla.

Në ndeshjet e tjera të grupit Zvicra barazoi 4-4 përball Islandës ndërsa Norvegjia fitoi 2-0 kundër Qipros

/Blerand Ismaili/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar