Sekuestrohen 2307 rrënjë kanabis në Lezhë dhe Tepelenë

Sekuestrohen 2307 rrënjë kanabis në Lezhë dhe Tepelenë

Policia dje dhe sot  ka ndërmarrë dy aksione të rëndësishme ne qytet Tepelenë dhe Lezhë ku kanë shkatërruar disa parcela ma kanabis sativa. Mësohet se në këtë zona janë gjendur rreth 2307 rrënjë hashash. Mbrëmë policia e Lezhës ka gjendur rreth 920 rrënjë bime narkotike në fshatin Kthellë e Epërme, gjendja e këtyrëve bimëve narkotike u

Policia dje dhe sot  ka ndërmarrë dy aksione të rëndësishme ne qytet Tepelenë dhe Lezhë ku kanë shkatërruar disa parcela ma kanabis sativa.

Mësohet se në këtë zona janë gjendur rreth 2307 rrënjë hashash. Mbrëmë policia e Lezhës ka gjendur rreth 920 rrënjë bime narkotike në fshatin Kthellë e Epërme, gjendja e këtyrëve bimëve narkotike u bë  rezulat i monotorimit të territorit me helikopter.

Kurse policia e Tepelenës  ka marrë sot në mengjes  një aksion  për shkatërrimin e parcelave të mbjella me kanabis rreth 1200 rrenjë në komunën Krahs.

Ndërsa në komunën  L. Bëncit janë sekuestruar 150 rrënjë kanabis, ndërsa policia po vazhdon të punojë për arrestimin e personave që ka mbjellë keto lëndë narkotike.

/Adisa Sida/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar