Rusia nis operacionin e sigurisë për Olimpiadën Dimërore

Rusia ka nisur operacionin e sigurisë për Olimpiadën Dimërore që do të nisin në muajin e ardhshëm në Soçi. Vladimir Puchkov, ministër i Situatave Emergjente ka thënë se që nga e enjtja,” të gjitha divizionet përgjegjëse për sigurinë e vizitorëve do të vihen në gadishmëri”. Ndërkaq qasja në zonat përreth lokacioneve të olimpiadës do të

Rusia ka nisur operacionin e sigurisë për Olimpiadën Dimërore që do të nisin në muajin e ardhshëm në Soçi. Vladimir Puchkov, ministër i Situatave Emergjente ka thënë se që nga e enjtja,” të gjitha divizionet përgjegjëse për sigurinë e vizitorëve do të vihen në gadishmëri”.

Ndërkaq qasja në zonat përreth lokacioneve të olimpiadës do të jetë e kufizuar për njerëzit me bileta dhe prova të identitetit. Kjo masë është marrë pas vdekjes së 34 personave në dy sulme vetëvrasëse, në Volgograt muajin e kaluar.

/Erilda Sulika/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar