Ronaldo : Jam tek “Topi i Artë”

Të hënën e ardhshme pritet ceremonia gala e “Topit të Artë 2013”. E pritshme që do të këtë një intëres të jashtëzakonshëm . Pas shumë zërave që qarkullonin si dhe spekullimeve të panumërta vjen dhe konfirmimi zyrtar, Christiano Tonaldo do të jetë më 13 janar në Zyrih, se bashku me 2 kandidatët e tjerë, Lionel

Të hënën e ardhshme pritet ceremonia gala e “Topit të Artë 2013”. E pritshme që do të këtë një intëres të jashtëzakonshëm . Pas shumë zërave që qarkullonin si dhe spekullimeve të panumërta vjen dhe konfirmimi zyrtar, Christiano Tonaldo do të jetë më 13 janar në Zyrih, se bashku me 2 kandidatët e tjerë, Lionel Messi dhe Franck Ribery.
Këtë vit ndryshe nga vitet e tjera argjentinasi I Barcelonës edhe pse ka dominuar në edicionet e fundit nuk ka një favorit të qartë. Për këtë arsye pritet një garë e fortë dhe me tepër vëmendje nga e gjithë bota futbolldashëse.
Për yllin portugez u tha ne fillim se ai kishte zgjedhur bojkotin por më pas qarkullonin zëra për një presion të FIFA-s ndaj Real Madridit.
Ronaldo u shpreh se për të është një temë e mbyllur dhe nuk do të flas më shumë për këtë temë.

/Jonida Halili/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar