“Rikthehet” në Bashkinë e Durrësit Vangjush Dako


Pas dorëheqjes së Valbona Sakos si kryetare e Bashkisë së Durrësit, qytetit i është “rikthyer” Vangjush Dako. Postin për drejtimin e bashkisë e merr njeriu më i afërt i Dakos, i cili është Zhyljen Varfi,  i njohur ndryshe si njeriu i tenderave korruptive, gjyqet ndaj të cilit nuk janë mbyllur ende nëpër gjykata. Durrësi u trondit

Pas dorëheqjes së Valbona Sakos si kryetare e Bashkisë së Durrësit, qytetit i është “rikthyer” Vangjush Dako.

Postin për drejtimin e bashkisë e merr njeriu më i afërt i Dakos, i cili është Zhyljen Varfi,  i njohur ndryshe si njeriu i tenderave korruptive, gjyqet ndaj të cilit nuk janë mbyllur ende nëpër gjykata.

Durrësi u trondit ditë më parë nga lëkundje të njëpasnjëshme sizmike, të cilat shkaktuan viktima, të plagosur dhe dëme materiale.

Arbër Tushe

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar