Receta popullore e cila lufton kolesterolin

Kjo recetë mijëvjeçare me prejardhje nga Kina ndihmon për uljen e kolesterolit në gjak dhe  përmirëson funksionin e zemrës. Konsiderohet si një nga recetat më të suksesshme të mjeksisë alternative. Këtë recetë mund ta përgatisni fare lehtë në shtëpitë tuaja dhe nuk përmban efekte anësore. Përbëresit : 1 litër ujë i filtruar, 3 limonë organikë të

Kjo recetë mijëvjeçare me prejardhje nga Kina ndihmon për uljen e kolesterolit në gjak dhe  përmirëson funksionin e zemrës. Konsiderohet si një nga recetat më të suksesshme të mjeksisë alternative.

Këtë recetë mund ta përgatisni fare lehtë në shtëpitë tuaja dhe nuk përmban efekte anësore.

Hudhër-dhe-limon-700x450

Përbëresit : 1 litër ujë i filtruar, 3 limonë organikë të madhësisë së mesme, 3 thelpinj hudhra.

Përgatitja:

Qërojini hudhrat dhe prijini në copë të mëdha, më pas pastrojini limonët dhe vendosini ata të qëndrojnë në ujë me pak sodë buke për një orë dhe më pas hiqini nga uji limonët dhe prijini në copa.

Në të njëjtën kohë nxehni sasinë e ujit dhe më pas shtoni copat e prera paraprakisht të limonit dhe hudhrës në ujin e nxehtë.

Vendosini më pas sërish në zjarr dhe lërini të ziejnë në temperaturë të ulët por të vlojë. Përzierjen lëreni të ziejë për 15 minuta dhe më pas vendoseni në frigorifer për gjithë natën.

Përdorimi: Kullojeni lëngun e përftuar nga përzierja dhe pini tre herë në ditë para buke nga 50 ml.

 

/A.Miha/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar