Rama publikon projektin e Terminalit Lindor të Tiranës

    Kryeministri Rama njëpërmjet rrjetit social Facebook  ka publikuar projektin e një terminali autobusësh I cili pritet të përfundoj brenda  vitit2019. Terminali do të ndërtohet në Farkë, I quajtur Terminali Lindor i Tiranës. Stacioni modern do të përfshijë linja ndërurbane dhe ndërkombëtare Sikurse është folur më herët nga kryetari I bashkisë Tiranë Erjon Veliaj,

 

 

terminali-lindor

Kryeministri Rama njëpërmjet rrjetit social Facebook  ka publikuar projektin e një terminali autobusësh I cili pritet të përfundoj brenda  vitit2019.

Terminali do të ndërtohet në Farkë, I quajtur Terminali Lindor i Tiranës.

Stacioni modern do të përfshijë linja ndërurbane dhe ndërkombëtare

Sikurse është folur më herët nga kryetari I bashkisë Tiranë Erjon Veliaj, terminali do të jetë stacion qëndrimi dhe nisje për autobusët që udhëtojnë në juglindjes së vendit dhe shteteve me të njëjtin pozicion gjeografik, Greqisë apo Maqedonisë.

Bashkia e Tiranës e ka menduar këtë terminal si një mënyrë për të disiplinuar trafikun në kryeqytet.

Përgatiti: E.B

 

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar