Rama: Policia po na nderon para Europës

Kryeministri i vendit Edi Rama ka reaguar në lidhje me arrestimin e Mahmutaj, duke u krenuar me punën e policisë, përmes një postimi në Twitter. “Policia e Shtetit po i ngre kokën lart Shqipërisë në Europë me operacionin për fshirjen e Lazaratit nga harta europiane e droges!” shkruan Rama. Kreu i qeverisë kërkon mbështetje dhe

Kryeministri i vendit Edi Rama ka reaguar në lidhje me arrestimin e Mahmutaj, duke u krenuar me punën e policisë, përmes një postimi në Twitter.

“Policia e Shtetit po i ngre kokën lart Shqipërisë në Europë me operacionin për fshirjen e Lazaratit nga harta europiane e droges!” shkruan Rama. Kreu i qeverisë kërkon mbështetje dhe mirënjohje ndaj forcave të policisë.

Gjithashtu Rama ironizoi deklaratën e SHQUP-it duke i kujtuar PD-së se ishte 8 vjet në pushtet dhe nuk bëri asgjë. “S’di a duhet qarë a qeshur me SHQUP-in që thotë se operacioni është fryt i presionit të PD! Po a ishin 8 vjet në pushtet para së të bëheshin Shqup?” pyet Rama në Twitter.

Ndërkohë kryeministri Rama ndodhet në Berlin për të marrë pjesë në forumin e biznesit Shqipëri-Gjermani.

/Romina Qama/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar