Rama: Hyrja në Shqipëri jo më shfaqje e rrënimit

Programi i ri kombëtar për gjelbërimin nisi sot me rrugën Rinas-Tiranë. Në një postim në rrjetin social Twitter, Rama shprehet se hyrja në Shqipëri nuk do të jetë më një shfaqje e shijes së rrënimit. “Nis me rrugën Rinas-Tiranë programi i ri kombëtar i gjelbërimit. Hyrja në Shqipëri jo më shfaqja e shijes së rrënimit.”

Programi i ri kombëtar për gjelbërimin nisi sot me rrugën Rinas-Tiranë. Në një postim në rrjetin social Twitter, Rama shprehet se hyrja në Shqipëri nuk do të jetë më një shfaqje e shijes së rrënimit.

“Nis me rrugën Rinas-Tiranë programi i ri kombëtar i gjelbërimit. Hyrja në Shqipëri jo më shfaqja e shijes së rrënimit.” shkruan Kreu i qeverisë.

Sipas Ramës vetëm ky aks do të ketë 400 mijë m2 sipërfaqe të gjelbërt në të dy anët 130 mijë bimë decorative dhe 2300 pemë të larta.

/Objektiv.al/

 rama-2-474x355 rama-2-474x355 (1)

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar