Prodhimi më i fundit në Kinë, jelekë me ajër të kondicionuar

Prodhimi më i fundit në Kinë, jelekë me ajër të kondicionuar

Vera e këtij viti duket se i ka shqetësuar shumë kinezët.  Kina ka rritur numrin e jelekëve me ajër të kondicionuar. Sipas raportimit të gazetës China Daily mësohet se mbi katër mijë jelekë të  tillë janë shitur në tre muajt e fundit. Financuesi i këtij jeleku është Wang Yan, një biznesmen nga Nantong. Jeleku është

Vera e këtij viti duket se i ka shqetësuar shumë kinezët.  Kina ka rritur numrin e jelekëve me ajër të kondicionuar. Sipas raportimit të gazetës China Daily mësohet se mbi katër mijë jelekë të  tillë janë shitur në tre muajt e fundit.

Financuesi i këtij jeleku është Wang Yan, një biznesmen nga Nantong.

Jeleku është prej një pëlhure të papërshkueshme, që mban ajrin e ftohtë brenda. Ajri i kompresuar futet përmes një tubi brenda jelekut dhe tubi prodhon një rrjedhje të ajrit të ftohtë brenda jelekut. Jeleku mund të ulë temperaturën deri në 20 gradë Celsius.

/Rabihana Halili/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar