Presidenti Meta reagon për vrasjen e politikanit serb Ivanoviq

  Presidenti i  Republikës së Shqipërisë Ilir Meta ka reaguar për vrasjen e politikanit serb në Kosovë duke shprehur keqardhje të thellë dhe e quan ngjarjen si akt kriminal. Meta, bën thirrje për vlersimin e situataës më qetësi dhe maturi në mënyrë që ky akt kriminal të mos ndikojë në në procesin e dialogimit midis

 

ilir meta

Presidenti i  Republikës së Shqipërisë Ilir Meta ka reaguar për vrasjen e politikanit serb në Kosovë duke shprehur keqardhje të thellë dhe e quan ngjarjen si akt kriminal.

Meta, bën thirrje për vlersimin e situataës më qetësi dhe maturi në mënyrë që ky akt kriminal të mos ndikojë në në procesin e dialogimit midis Kosovës dhe Serbisë dukeqenëse ky proces është i rëndësishëm për të ardhmen europiane të të dyja vendeve dhe stabilitetin, paqen,sigurinë e rajonit tonë.

Presidenti i vendit shpreh besimin se ngjarja do të zbardhet sa më parë duke vendosur sa më parë pëpara drejtësisë autorët e ngjarjes.

Përgatiti: E.B

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar