Presidentët e Rajonit, takohen në Durrës

Presidentët e Rajonit, takohen në Durrës

Bujar Nishani, Presidenti i Republikës së Shqipërisë, do të zhvillojw sot njw takim me Presidenten e Kosovës, atë të Maqedonisë dhe atë të Malit të Zi, i cili wshtw menduar tw mbahet nw Durrws. Sipas një njoftimi për shtyp ditën e sotme dhe të nesërme në Durrës, pritet tw mbahet forumi i Presidentëve të Rajonit.

Bujar Nishani, Presidenti i Republikës së Shqipërisë, do të zhvillojw sot njw takim me Presidenten e Kosovës, atë të Maqedonisë dhe atë të Malit të Zi, i cili wshtw menduar tw mbahet nw Durrws.

Sipas një njoftimi për shtyp ditën e sotme dhe të nesërme në Durrës, pritet tw mbahet forumi i Presidentëve të Rajonit.

Takimi i Presidentëve qw ka nisur nw orwn 10:00,  pritet të zgjatë rreth dy orë. Menjëherë pas takimit Presidentët e katër vendeve do të mbajnë një konferencë për shtyp.

Takimet e përvitshme jozyrtare të katër Presidenteve të vendeve të rajonit janë një nismë e ish-Presidentit të së Shqipërisë, Bamir Topi, nismë e cila filloi me udhëtimin në Vlorë më 23 – 24 qershor 2009; vazhdoi në Prizren më 26 – 27 qershor 2010; më tej në Ohër më 11 – 12 korrik 2011 dhe takimi më i fundit u mbajt në Budva, më 4  – 5 dhjetor 2012.

/Sonila Qazimi/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar