Policia përplaset me banorët në Kuçovë

Policia përplaset me banorët në Kuçovë

Në qytetin e Kuçovës banorët e një ndërtese janë përplasur me policinë private, pasi ata kanë tentuar të lirojnë objektin e banimit ku qëndronin këto familje. Policia e Kuçovës, me një urdhër  të  dhënë nga  gjykata, kërkon lirimin e godinës me qëllimin kthimin e kësaj godine ish-pronarëve. 20 familjet që jetojnë në këtë godinë e kundërshtojnë

Në qytetin e Kuçovës banorët e një ndërtese janë përplasur me policinë private, pasi ata kanë tentuar të lirojnë objektin e banimit ku qëndronin këto familje.

Policia e Kuçovës, me një urdhër  të  dhënë nga  gjykata, kërkon lirimin e godinës me qëllimin kthimin e kësaj godine ish-pronarëve.

20 familjet që jetojnë në këtë godinë e kundërshtojnë vendimin e gjykatës dhe nuk pranojnë të largohen nga banesat e tyre.
/Ariana Saraçi/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar