Pezullohen nga puna, shpërdorin detyrën

Pezullohen nga puna, shpërdorin detyrën

Një rast i ri mbi shpërdorimin e detyrës ka ndodhur në qytetin e Elbasanit ku dy punonjësit e administratës së gjykatës Shaban Dedja si dhe Emine Lami janë akuzuar me akuzën vepër penale për shpërdorim dhe vjedhje në detyrë. Të dy shtetasit kanë qënë nën hetim mbi këtë vepër penale. Mësohet se akuza mbi dy

Një rast i ri mbi shpërdorimin e detyrës ka ndodhur në qytetin e Elbasanit ku dy punonjësit e administratës së gjykatës Shaban Dedja si dhe Emine Lami janë akuzuar me akuzën vepër penale për shpërdorim dhe vjedhje në detyrë. Të dy shtetasit kanë qënë nën hetim mbi këtë vepër penale.

Mësohet se akuza mbi dy punonjësit është shitja e pullave të përdorura gjatë disa mujave, ndaj qytetarëve të cilët kryenin kërkesë padi për në këtë institucion.

/Redjon Shtylla/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar