Petrir Vasili zgjidhet kryetar i grupit parlamentar i LSI

Petrir Vasili zgjidhet kryetar i grupit parlamentar i LSI

Është zgjedhur pasditën e djeshme me shumicë të votave të anëtarve të LSI kryetari i cili do të përfaqesojë grupin parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim në parlamentin Shqiptar. Procesi i votimit është zhvilluar me dyer të mbyllura, pak momente para nisjes së seancës së parë parlamentare të deputetëve të dalë nga zgjedhjet e 23

Është zgjedhur pasditën e djeshme me shumicë të votave të anëtarve të LSI kryetari i cili do të përfaqesojë grupin parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim në parlamentin Shqiptar. Procesi i votimit është zhvilluar me dyer të mbyllura, pak momente para nisjes së seancës së parë parlamentare të deputetëve të dalë nga zgjedhjet e 23 qershorit. Kryetari i LSI Ilir Meta ftoi deputetët e subjektit të tij që në legjislaturën e re të përfaqësojnë me dinjitet mandatin e tyre.

“Besoj tek cilësia e përfaqësimit dhe tek integriteti i deputetëve të LSI. Ju ftoj të gjithëve të respektojmë axhendën e qeverisë së re. Ju uroj të gjithëve mbarësi në punën 4-vjecare të deputetit”, deklaroi Meta.

/Redjon Shtylla/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar