Ndalohen dy policë rrugorë, morën rryshfet emigrantit

Dy punonjës të policisë rrugore janë vënë në pranga nga Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm nën akuzën “korrupsion pasiv nga persona që ushtrojnë funksione publike” dhe “shpërdorim detyre”. Shtetasi A.V emigrant në Itali ka bërë kallzimin për dy punonjësit e policisë rrugore, Artan Hasanaj dhe Avdulla Daftu. Ashtu siç ndodh rëndom në Shqipëri dy efektivët

Dy punonjës të policisë rrugore janë vënë në pranga nga Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm nën akuzën “korrupsion pasiv nga persona që ushtrojnë funksione publike” dhe “shpërdorim detyre”.

Shtetasi A.V emigrant në Itali ka bërë kallzimin për dy punonjësit e policisë rrugore, Artan Hasanaj dhe Avdulla Daftu. Ashtu siç ndodh rëndom në Shqipëri dy efektivët e policisë i kanë marrë një shumë parash në dorë emigrantit për të hequr masat ndaj shkeljeve të konstatuara.

Menjëherë SHKB kreu hetimet mbi ngjarjen, nga ku konstatoi disa raste të veprimeve korruptive të policëve Hasanaj dhe Dafku ndaj shtetasve të ndryshëm.

/Objektiv.al/

 

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar