Morinjo hetohet per evazion fiskal

Morinjo hetohet per evazion fiskal

Pas yllit të Barcelonës Lionel Mesi dhe të atit, po hetohet edhe ish-trajneri i Realit  të Madridid Hoze Morinjo për evazion fiskal. Sipas mediave Spanjolle, dyshohet se tekniku portugez Morinjo u është shmangur detyrimeve fiskale ndaj shtetit spanjoll duke përdorur të ashtuquajturat parajsa fiskale. Ministri i thesarit, Kristobal Montoro, ka paralajmëruar të gjithë “pasanikët” që

Pas yllit të Barcelonës Lionel Mesi dhe të atit, po hetohet edhe ish-trajneri i Realit  të Madridid Hoze Morinjo për evazion fiskal.

Sipas mediave Spanjolle, dyshohet se tekniku portugez Morinjo u është shmangur detyrimeve fiskale ndaj shtetit spanjoll duke përdorur të ashtuquajturat parajsa fiskale.

Ministri i thesarit, Kristobal Montoro, ka paralajmëruar të gjithë “pasanikët” që të shlyejnë të gjitha detyrimet ndaj shtetit, sepse sipas tij “kjo është e vetmja rrugë për të dal sa më shpejt nga kriza”.

Pas kësaj deklarate, autoritetet kanë bërë disa kontrolle zinxhirë mbi llogaritë e njerëzve me të ardhura më të larta në Spanjë, përfshirë futbollistë e trajner. Lista është e gjatë por për momentin nuk bëhen të ditur emrat.

/Marenglen Kume/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar