Merkel dhe Putin flasin për Sirinë

Merkel dhe Putin flasin për Sirinë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti i Rusisë, Vladimir Putin kanë rënë dakort në faktin se konflikti në Siri duhet të zgjidhet përmes mjeteve politike. Merkel ka kërkuar që nëpërmjet Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara të arrihet një reagim i shpejtë dhe unanim në zgjidhjen e konfliktit. “Kombet e Bashkuara janë vendi përmes së

Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti i Rusisë, Vladimir Putin kanë rënë dakort në faktin se konflikti në Siri duhet të zgjidhet përmes mjeteve politike.

Merkel ka kërkuar që nëpërmjet Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara të arrihet një reagim i shpejtë dhe unanim në zgjidhjen e konfliktit. “Kombet e Bashkuara janë vendi përmes së cilit duhet të zgjidhet kriza”, ka thënë ajo.

Dy zyrtarët kanë biseduar përmes telefonit.

/Jola Llozhi/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar