Mbërrijnë në Shqipëri eshtrat e Mid’hat Frashërit.

Mid’had Frashëri, djali i Abdyl Frashërit, është një nga figurat më të shquara intelektuale shqiptare.  I lindur më 25 mars 1880  në Janinë , u rrit në Stamboll dhe ndërroi jetë më 3 nëntor 1949 në New York. Sot, mbas kaq shumë vitesh eshtrat e tij do të varrosen pranë varrezave të vëllezërve Frashëri mbas

Mid’had Frashëri, djali i Abdyl Frashërit, është një nga figurat më të shquara intelektuale shqiptare.  I lindur më 25 mars 1880  në Janinë , u rrit në Stamboll dhe ndërroi jetë më 3 nëntor 1949 në New York.

Sot, mbas kaq shumë vitesh eshtrat e tij do të varrosen pranë varrezave të vëllezërve Frashëri mbas ceremonisë mortore të mbajtur në Akademinë e Shkencave.

\J.Spaho\

732aa08831ce6b4d9f49f6a3ff730ea0_L

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar