Mbaron telenovela, Bale është i Realit

Mbaron telenovela, Bale është i Realit

Pas shumë pritjesh tifozet madrilenë morën lajmin e gëzueshëm për Bale. Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi I Tottenham-it. Mësohet se akordi është arritur ditën e djeshme me një shumë rekord prej 100 milion euro. Zyrtarizimi pritet të bëhet ditën e sotme. Real Madrid bën blerjen më të shtrenjtë në histori duke thyer edhe atë

Pas shumë pritjesh tifozet madrilenë morën lajmin e gëzueshëm për Bale. Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi I Tottenham-it.

Mësohet se akordi është arritur ditën e djeshme me një shumë rekord prej 100 milion euro. Zyrtarizimi pritet të bëhet ditën e sotme. Real Madrid bën blerjen më të shtrenjtë në histori duke thyer edhe atë të Cristiano Ronaldos i cili u mor për 94 milion euro.

Me Ronaldo dhe Bale Madridi do ketë një skuadër fantastike ku mund të fitojnë  La Liga dhe Champions League.

/Ejup Lila/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar