LZHK një me PD-në për të sjellë të djathtën në pushtet

LZHK një me PD-në për të sjellë të djathtën në pushtet

Lëvizja për Zhvillim Kombëtar e drejtuar nga Dashamir Shehi vendos të shkrihet më Partinë Demokratike, me qëllim për të forcuar të djathtën dhe për t’u kthyer sa më shpejt në pushtet. Kryetari i LZHK–së po pret nga PD një plan afatgjatë, i cili do t’u siguroje dy partive bashkëjetesën. Sipas z. Shehi, viti 2015 është

Lëvizja për Zhvillim Kombëtar e drejtuar nga Dashamir Shehi vendos të shkrihet më Partinë Demokratike, me qëllim për të forcuar të djathtën dhe për t’u kthyer sa më shpejt në pushtet.

Kryetari i LZHK–së po pret nga PD një plan afatgjatë, i cili do t’u siguroje dy partive bashkëjetesën. Sipas z. Shehi, viti 2015 është pranë dhe ky bashkim është i domosdoshëm në kuadër të afrimit të zgjedhjeve lokale. Këtë bashkim Dashamir Shehi e kishte paralajmëruar edhe disa ditë më parë.

/Osman Stafa/

 

 

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar