Louis Figo: Portugalia varet nga Cristiano Ronaldo

Ish ylli i futbollit Botëror, Luis Figo dha një intervistë për “Globoesporte” e cila hodhi poshtë çdo krahasim në lidhje me presionin që ai pësoi në Korenë e Jugut dhe Japoni. Ajo që i ngelet CR7 është vetëm të durojë. “Çdo rast është i ndryshëm dhe ka historinë e vet,” tha ai. Figo ka pranuar

Ish ylli i futbollit Botëror, Luis Figo dha një intervistë për “Globoesporte” e cila hodhi poshtë çdo krahasim në lidhje me presionin që ai pësoi në Korenë e Jugut dhe Japoni.

Ajo që i ngelet CR7 është vetëm të durojë. “Çdo rast është i ndryshëm dhe ka historinë e vet,” tha ai.

Figo ka pranuar se Portugalia varet shumë prej Cristiano Ronaldos dhe se portugezi  është i etur për trofe.

Ish –Topi i Artë i Portugalisë gjeti se zgjedhja e Quinas ka kapacitet për të bërë një fushatë të mirë, por për të titulli do të vendoset mes Brazilit, Gjermanisë, Argjentinës dhe Spanjës.

/Ermand Vrapi/

 

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar