LËKUNDJET E TËRMETIT VAZHDOJNË TË TREMBIN QYTETARËT E TIRANËS

Mbrëmjen e kaluar, banorët e Tiranës risollën në mendje ngjarjen e 26 Nëntorit pasi janë ndjerë disa lëkundje të konsiderueshme pas mesnate. Sipas të dhënave të Institutit të Gjeoshkencave Ujit dhe Mjedisit janë ndjerë rreth 7 lëkundje, më e madhja me magnitudë 4 të shkallës rihter në orën 2:18. E njëjta lëkundje sipas EMSC-së ka

Mbrëmjen e kaluar, banorët e Tiranës risollën në mendje ngjarjen e 26 Nëntorit pasi janë ndjerë disa lëkundje të konsiderueshme pas mesnate.

Sipas të dhënave të Institutit të Gjeoshkencave Ujit dhe Mjedisit janë ndjerë rreth 7 lëkundje, më e madhja me magnitudë 4 të shkallës rihter në orën 2:18. E njëjta lëkundje sipas EMSC-së ka qenë me magnitudë 4.5.

Këto lëkundje kanë bërë që shumë banorë t’i kthehen sërish rrugëve për të strehuar dhe mbrojtur veten dhe familjarët e tyre.

E.GJ

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar