Kukësi në Europa Ligë, pritet mrekullia

Kukësi në Europa Ligë, pritet mrekullia

Skuadra e Kukësit mund të jetë ekipi i parë shqiptar pjesmarrës në fazën e grupeve të Europa Ligë, pasi sot pritet të jepet vendimi i UEFA-s rreth hetimit të skuadrës Trapzonspor. Skuadra turke është hetuar për trukime ndeshjesh. Ndërkaq skuadra kuksiane mund ta zëvendësojë ekipin turk nëse UEFA merr masën e përjashtimit nga kupat e

Skuadra e Kukësit mund të jetë ekipi i parë shqiptar pjesmarrës në fazën e grupeve të Europa Ligë, pasi sot pritet të jepet vendimi i UEFA-s rreth hetimit të skuadrës Trapzonspor. Skuadra turke është hetuar për trukime ndeshjesh.

Ndërkaq skuadra kuksiane mund ta zëvendësojë ekipin turk nëse UEFA merr masën e përjashtimit nga kupat e Evropës, siç ka ndodhur me rastin e Fenerbaçes dhe Beshkitashit.

Trabzonspor duket se e pret një vendim të tillë nga UEFA pasi nuk janë grumbulluar dhe stërvitur për ndeshjen. Ekipi turk ka në grup Lacion, Apollon Limassol dhe Legia.

/Xhevahir Qardaku/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar