Kosovë, krishtlindjet në veri shoqërohen me dhune

Mbrëmë rreth orës 18:00 në sheshin “Shumadija” në veri të Mitorvicës ,pati një rrahje masvie mes shumë personash ku nëntë prej tyre kanë marrë lendime të ndryshme dhe janë trajtuar në spitalin e veriut të Mitorvicës, dy nga personat vazhdojnë trajtimin në këtë spital dhe janë në rrezik për jeten. Ndërkohë e gjithë nata e

Mbrëmë rreth orës 18:00 në sheshin “Shumadija” në veri të Mitorvicës ,pati një rrahje masvie mes shumë personash ku nëntë prej tyre kanë marrë lendime të ndryshme dhe janë trajtuar në spitalin e veriut të Mitorvicës, dy nga personat vazhdojnë trajtimin në këtë spital dhe janë në rrezik për jeten.
Ndërkohë e gjithë nata e mbrëmshme në veri është përcjellur me të shtëna armësh dhe sigurisht këto zhurma nuk ishin fare festive.
Edhe pse Krishtlindjet cilësohen si festë e paqes, dashurisë dhe përqafimit të vlerave njerëzore,në veri sic duket ndodh e kunderta.
Ka qenë e pamundur kontakti me përgjegjësit e policisë në veri për të marrë ndonje deklaratë rreth incidenteve.

/Miranda Shala/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar