Kosovë, hapet Panairi i Artizanateve

Kosovë, hapet Panairi i Artizanateve

Edicioni i 9-të i Panairit të Artizanateve dhe Trashëgimisë Kulturore 2013” në Kosovë, hap sot siparin e ditëve të saj në kuadër të Ditëve të Trashëgimisë Evropiane. Ky panair organizohet nga OJQ Qendra e grave “Dera e Hapur” në bashkëpunim me Komunën buy flagyl online e Prishtinës. Qëllimi i saj është promovimin i vlerave dhe

Edicioni i 9-të i Panairit të Artizanateve dhe Trashëgimisë Kulturore 2013” në Kosovë, hap sot siparin e ditëve të saj në kuadër të Ditëve të Trashëgimisë Evropiane.

Ky panair organizohet nga OJQ Qendra e grave “Dera e Hapur” në bashkëpunim me Komunën buy flagyl online e Prishtinës.

Qëllimi i saj është promovimin i vlerave dhe trashëgimisë can flagyl give you a uti kulturore, i dialogut ndërkulturorë, diversitetit dhe integrimit në mes të komuniteteve të ndryshme në Kosovë dhe rajon.

Në këtë panair do cipro and levaquin të jenë të pranishëm rreth 80 organizata dhe individë nga vendi dhe regjioni. Ata do të kenë mundësi të ekspozojnë punimet e tyre unike artizanale të artit aplikativ të punuara në tekstil, dru, gurë, metale.

Gjithashtu do të ketë kostume popullore, enë dheu si dhe ushqime tradicionale vendore dhe nga regjioni.

Hapja solemne e këtij organizimi do të bëhet sot në orën 12:00 nga Kryetari i Komunës së Prishtinës, Isa Mustafa.

Panairi mbahet nga 26 deri 30 shtator 2013 në sheshin “Nëna Terezë” duke filluar nga ora 9:00 deri në 20:00.

/Sonila Qazimi/

 

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar