Kokëdhima: “Idrizi s’ka vend në koalicionin e majtë”

Kokëdhima: “Idrizi s’ka vend në koalicionin e majtë”

Kandidati i Partisë Socialiste për qakun e Vlorës Koço Kokëdhima në një intervistë dhënë për mediat është shprehur se Partia e çamëve e drejtur tashme  nga Shpëtim Idrizi   nuk mund ti bashkohet të majtës së bashkuar. “Unë besoj se e majta e  bashkuar nuk do të bëjë koalicion  me asnjë parti të koalicionit të Berishës.

Kandidati i Partisë Socialiste për qakun e Vlorës Koço Kokëdhima në një intervistë dhënë për mediat është shprehur se Partia e çamëve e drejtur tashme  nga Shpëtim Idrizi   nuk mund ti bashkohet të majtës së bashkuar.

“Unë besoj se e majta e  bashkuar nuk do të bëjë koalicion  me asnjë parti të koalicionit të Berishës. Partia e Idrizit do të qëndrojë  4 vite në opozitë bashkë me partinë e Berishës. E majta e bashkuar  nuk do ju mundësojë partisë së Idrizit dhe ndonjë tjetre si ajo, që të  riciklohen në pushtet, përmes koalicionit tonë. Idrizi le të ikë bashke me Berishën në opozitë” ka mbyllur intervistën e tij Koço Kokëdhima.

/Erina Haxhiu/

 

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar