Kinë, piloti më i vogël në botë

Kinë, piloti më i vogël në botë

Një fëmijë Kinez 5- vjecar nga Nanjing ka realizuar një fluturim me një aeroplan të lehtë ku u bë dhe piloti më i ri në botë. Djali i quajtur He Yide e ka drejtuar aeroplanin për 35 minuta. Gjatë fluturimit djali shoqërohej nga instuktori, por shumicën e kohës djali e ka mbajtur vetë drejtimin e aeroplanit. Më

Një fëmijë Kinez 5- vjecar nga Nanjing ka realizuar një fluturim me një aeroplan të lehtë ku u bë dhe piloti më i ri në botë. Djali i quajtur He Yide e ka drejtuar aeroplanin për 35 minuta.

Gjatë fluturimit djali shoqërohej nga instuktori, por shumicën e kohës djali e ka mbajtur vetë drejtimin e aeroplanit. Më parë djali ka marrë pjesë në një rehate me anije dhe është ngjitur në malin më të lartë të Japonisë.

Babai  i tij tregon se ka harxhuar për kurset e trajtimit të djalit rreth 30 mijë juan.

/Adisa Sida/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar