Juventusi i pandalshëm në krye të Serisë A

Juventusi ka fituar pasditen e sotme perballe Chievo Verones me rezultatin e paster 2-0. Ne pjesen e pare Chievo tregohet e rrezikshme ne zonen e Juventusit por pa arritur te shenoje . Vnedasit humbin disa raste me Carlos Tevez dhe kombinimet e Juves jane te paqarta. Ne pjesen e dyte bardhezinjte hidhen ne fushen e

Juventusi ka fituar pasditen e sotme perballe Chievo Verones me rezultatin e paster 2-0. Ne pjesen e pare Chievo tregohet e rrezikshme ne zonen e Juventusit por pa arritur te shenoje . Vnedasit humbin disa raste me Carlos Tevez dhe kombinimet e Juves jane te paqarta.

Ne pjesen e dyte bardhezinjte hidhen ne fushen e lojes me nje fytyre krejt ndryshe duke rrezikuar porten kundershtare. Ne min e 60′ vjen dhe goli nga Pol Pogba i cili shenoi me nje goditje te forte jashte zone.

Per te mbyllur llogarite mendon Lichtsteiner i sapofutur ne loje . Kaq mjafton dhe Juve e shikon veten momentalisht 7 pike para Romes qe do te luaje ne mbremje perballe Fiorentines.

/Klevis Deda/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar