Enver Petrovci vendos t’i jap fund karrierës si aktor

Enver  Petrovci  vendos t’i  jap fund karrierës si aktor

Gjatë  një  interviste  për  emisionin “Voila” aktori dhe  regjizori i njohur  Enver  Petrovci ,ka bërë me dije se ky është roli i fundit  që do të  luaj në  teatër dhe do t’i përkushtohet  dramaturgjisë, regjisë  e televizionit. “Të jesh aktor do të thotë të  jesh edhe sportist,duhet të  kesh  forcë”-është  shprehur  aktori .Ndaj ai ka

Gjatë  një  interviste  për  emisionin “Voila” aktori dhe  regjizori i njohur  Enver  Petrovci ,ka bërë me dije se ky është roli i fundit  që do të  luaj në  teatër dhe do t’i përkushtohet  dramaturgjisë, regjisë  e televizionit.

Beograd 15.03.2016.Enver Petrovci, glumacFoto: Milovan Milenkovic

“Të jesh aktor do të thotë të  jesh edhe sportist,duhet të  kesh  forcë”-është  shprehur  aktori .Ndaj ai ka vendosur  të  heq dorë nga aktrimi dhe të punojë si regjizor e dramaturg duke qenë se janë dhe më të lehta fizikisht.Pyetjes se cili do të ishte profesioni  i tij nëse nuk do të ishte aktor, Petrovci është përgjigjur  marangoz. Ai  tregon  pasionin e tij për drurin.

Aktori ka dhënë një mesazh të fortë për vlerësimin e artistëve  ku  tregon se meritat i marrin pas ndarjes nga jeta.Madje  ka  theksuar  që  pasi të vdes dhe atë t’a vlerësojnë  për  atë që ka qenë.

B.Koro

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar