Copë letre apo tastiere ?

Copë letre apo tastiere ?

Shkencëtarët britanikë kanë hedhur në treg risinë teknologjinë të radhës. Bëhet fjalë për shpikjen e një tastiere kompjuteri që është e trashë sa një copë letre dhe gjithashtu është e pajisur më sensorë prekje që e venë në punë. ( touch screen) Kompania Tech Cambridge Silicon Radio (CSR) pretendon se kjo është tastiera më e

Shkencëtarët britanikë kanë hedhur në treg risinë teknologjinë të radhës. Bëhet fjalë për shpikjen e një tastiere kompjuteri që është e trashë sa një copë letre dhe gjithashtu është e pajisur më sensorë prekje që e venë në punë. ( touch screen)

Kompania Tech Cambridge Silicon Radio (CSR) pretendon se kjo është tastiera më e hollë në botë dhe se mund të përdoret si tastierë, tabletë dhe telefon.

/Armela Ago/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar