Champions, fitojnë Napoli, Barcelona, Milan, hap fals për Chelsea

Champions, fitojnë Napoli, Barcelona, Milan, hap fals për Chelsea

Mbrëmjen e kaluar u luajtën 8 ndeshjet e radhës të kompeticionit UEFA Champions League. Napoli arriti një fitore të rëndësishme kundër finalistes së vitit të kaluar, Borussia Dortmund, me rezultatin 2-1. Borusia ishte shumë e pafat pasi Humels u dëmtua dhe portieri i tyre, Roman Weidenfeller doli me karton të kuq. Ndërsa Barcelona, Milan dhe

Mbrëmjen e kaluar u luajtën 8 ndeshjet e radhës të kompeticionit UEFA Champions League. Napoli arriti një fitore të rëndësishme kundër finalistes së vitit të kaluar, Borussia Dortmund, me rezultatin 2-1. Borusia ishte shumë e pafat pasi Humels u dëmtua dhe portieri i tyre, Roman Weidenfeller doli me karton të kuq.

Ndërsa Barcelona, Milan dhe Arsenali kanë arritur të fitojnë në përballjet e tyre të para në Champions, duke ruajtur vendin e tyre si favorite të këtij kompeticioni. Ajo që u vërejt më shumë ishte përmbysja e rezultatit nga ana e Basel-it, në ndeshjen e zhvilluar në Londër kundër Chelsea.

Ndeshjet e radhës do të luhen me 1 tetor.

Ja rezultatet e ndeshjeve:

AC Milan               2-0         Celtic FC

Atlético Madrid                3-1        Zenit St Petersburg

Austria Wien     0-1         FC Porto

Chelsea FC         1-2         FC Basel

FC Barcelona     4-0         AFC Ajax

Olympique Marseille     1-2         Arsenal FC

Schalke 04          3-0         Steaua Bucuresti

SSC Napoli          2-1         Borussia Dortmund

 

/Xhevahir Qardaku/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar