Britani, parlamenti mosmarrëveshje për Sirinë

Britani, parlamenti mosmarrëveshje për Sirinë

Kryeministri britanik David Cameron nuk po arrin të marrë mbështetjen e parlamentit për nisjen e sulmit kundër Bashar al Assadit. Lideri opozitar i Partisë Laburiste, Ed Miliband sqaron sot se mbvështetja nuk do të jepet pa parë rezultatin e raportit të inspektorëve të OKB-së. “Jam i qartë që ky është një vendim i madh që

Kryeministri britanik David Cameron nuk po arrin të marrë mbështetjen e parlamentit për nisjen e sulmit kundër Bashar al Assadit.

Lideri opozitar i Partisë Laburiste, Ed Miliband sqaron sot se mbvështetja nuk do të jepet pa parë rezultatin e raportit të inspektorëve të OKB-së.

“Jam i qartë që ky është një vendim i madh që do të marrë parlamenti për masat ushtarake dhe nuk mendoj që vendimi duhet të bëhet në bazë të një orari artificial, kur parlamenti ende nuk  i ka parë dëshmitë sot nga inspektorët e armëve të OKB-së. Jam i bindur që ne i kemi mësuar mësimet nga e kaluara, duke e përfshirë edhe Irakun dhe ne thjeshtë nuk mundemi që parlamenti t’ia lërë duart e lira kryeministrit për veprime ushtarake”, tha Miliband.

/Jola Llozhi/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar