Brazil-Gjermani, formacionet e mundshme

Sonte në orën 22:00 zbresin në fush dy gjigandët e futbollit botëroë, Brazili dhe Gjermania.Dy skuadrat do të përballen mes tyre për të siguruar biletën për në finale e Kupës së Botës. Skolarit i mungojnë dy laojtarë kyç, mbrojtësi Tiago Silva për arsye kartonash dhe Neymar pas dëmtimit që mori në ndeshjen me Meksikën. Nga

Sonte në orën 22:00 zbresin në fush dy gjigandët e futbollit botëroë, Brazili dhe Gjermania.Dy skuadrat do të përballen mes tyre për të siguruar biletën për në finale e Kupës së Botës.

Skolarit i mungojnë dy laojtarë kyç, mbrojtësi Tiago Silva për arsye kartonash dhe Neymar pas dëmtimit që mori në ndeshjen me Meksikën.

Nga ana tjetër, tranjeri i Gjermanisë Low e ka grupin më të plotë. Përvecc Shkodran Mustafi-t nuk mungon asnjë lojtarë me peshë.

Formacionet e mundshme për të dyja skuadrat janë respektivisht si më poshtë:

Brazili

brazil

Gjermania

gjermanz

/ Ejup Lila /

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar