Berisha: Neobllokmenët rrezik për Shqipërinë

Berisha: Neobllokmenët rrezik për Shqipërinë

Kryeministri Sali Berisha reagoi ditën e djeshme për deklaratat e Partisë Socialiste në lidhje me vendimet e marra për godinën e SHQUP-it. Kryeministri shprehet se prej dy javësh piktori dhe neobllokmenët e tij janë vërsulur me urrejtje kundër forcës politike kundërshatare. Shkak i këtyre sulmeve mësohet të jetë vendimi i qeverisë për t’i dhënë PD-së

Kryeministri Sali Berisha reagoi ditën e djeshme për deklaratat e Partisë Socialiste në lidhje me vendimet e marra për godinën e SHQUP-it.

Kryeministri shprehet se prej dy javësh piktori dhe neobllokmenët e tij janë vërsulur me urrejtje kundër forcës politike kundërshatare. Shkak i këtyre sulmeve mësohet të jetë vendimi i qeverisë për t’i dhënë PD-së si seli godinën e ushtrisë ,e cila vitet e fundit i kishte humbur funksionet e veta.

“Piktori dhe ndjekësit e tij dëshmojnë dhe njëherë mentalitetin e etërve të tyre mizorë, ata përpiqen të përhapin premtime anti-globaliste dhe nuk sjellin gjë tjetër veçse shkatërrimin e vendit”, shprehet Berisha.

/Rabihana Halili/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar