Arrestohet zyrtari i FIFA-s, shitje të paligjshme biletash

Policia braziliane ka arrestuar shefin egzekutiv të kompanisë partnere të FIFA-s si pjesë e hetimeve për shitjen e paligjshme të biletave në Kupën e Botës. Ray Whelan u arrestua të hënën në një hotel në Rio De Janeiro aty ku janë akomoduar zyrtarët e FIFA-s. Javën e kaluar policia ka bërë të mundur ndalimin e

Policia braziliane ka arrestuar shefin egzekutiv të kompanisë partnere të FIFA-s si pjesë e hetimeve për shitjen e paligjshme të biletave në Kupën e Botës.

Ray Whelan u arrestua të hënën në një hotel në Rio De Janeiro aty ku janë akomoduar zyrtarët e FIFA-s.

Javën e kaluar policia ka bërë të mundur ndalimin e 11 persovave, bandë ndërkombtare të cilët akuzohen për shitje biletash në mënyrë të paligjshme.

Sipas policisë javen e kaluar është bërë i mundur identifikimi i emrit të parë të një zyrtari të dyshuar të FIFA-s nëpërmjet thirrjeve telefonike.

Sipas BBC policia thotë se banda ka fituar nje shifër prej 90 milionë dollar dhe kto para kanë ardhur nga shitja e biletave të paligjshme që u janë shitur turistëve të huaj.

/ Dorjan Gjepali /

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar