Arrestohet në Kurbin 25 vjecari që shpëndante Kokainë

          25 vjecari Alfons Lleshaj arrestohet nga strukturat e policië së Kurbinit pasi shpëndante me sasi të vogla “Kokainë”. Arrestimi  i tij u bë në ambjentet e një lokali në Fushë-Milot nga policia e Kurbinit,ku është kapur më lëndë  narkotike të llojit “Kokainë”. Lënda narkotike ishte e ndarë në njëmbëdhjetë pako

 

 

 

 

 

kurbin

25 vjecari Alfons Lleshaj arrestohet nga strukturat e policië së Kurbinit pasi shpëndante me sasi të vogla “Kokainë”.

Arrestimi  i tij u bë në ambjentet e një lokali në Fushë-Milot nga policia e Kurbinit,ku është kapur më lëndë  narkotike të llojit “Kokainë”. Lënda narkotike ishte e ndarë në njëmbëdhjetë pako dhe do të shitej në disa lokale.

Gjatë kontrollit të lokalit,gjithashtu janë gjetur dhe sekuestruar 12 komjutera për lojra fati,një tavolinë “Black Jack” dhe një tavolinë pokeri të cilat ishin në kundërshtim me dispozitat ligjore. materialet e sekuestruara ishin në pronësi të shtetasit K.L.,kanë kaluar Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin për veprime të mëtejshme në ngarkim të shtetasit Alfons Lleshaj për vepren penale “ Prodhim dhe shitja e narkotikëve”parashikuar nga neni 283/1 të Kodit Penal dhe në ngarkim të shtetasit K.L., vepra penal “Organizimi i llotarive të palejuara “, parashikuar nga neni 197 i Kodit Penal.

Përgatiti: E.B

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar