Vetëvrasje brenda katedrales Notre-Dame de Paris

Vetëvrasje brenda katedrales Notre-Dame de Paris

Një vetëvrasje ka ndodhur brenda katedrales Notre – Dame de Paris, duke shkaktuar evakuimin e saj. Një burrë nxorri një armë dhe qëlloi veten përmes gojës pranë altarit kryesor pas orës 16:00, përpara 1.500 njerëzve. Policia njoftoi se ai ishte 78-vjeçari Dominik Venner, historian i ekstremit të djathtë. Z. Venner kishte qenë kohët e fundit

Një vetëvrasje ka ndodhur brenda katedrales Notre – Dame de Paris, duke shkaktuar evakuimin e saj.

Një burrë nxorri një armë dhe qëlloi veten përmes gojës pranë altarit kryesor pas orës 16:00, përpara 1.500 njerëzve.

Policia njoftoi se ai ishte 78-vjeçari Dominik Venner, historian i ekstremit të djathtë.

Z. Venner kishte qenë kohët e fundit i përfshirë në fushatën kundër vendimit të qeverisë për të legalizuar martesat mes homoseksualëve.

 

/Jola Llozhi/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar