Vazhdon zjarri në Pukë

Vazhdon zjarri në Pukë

Vazhdon zjarri në pyjet e Krrabit në Pukë. Pavarësisht punës së zjarrrëfikësve dhe forcave të ushtrisë së Vaut të Dejës, flakët vazhdojnë të përhapen. Zjarri, i cili vazhdon prej ditës së premte, ka djegur sipërfaqe të mëdha me pyje dhe shkak për përhapjen janë bërë edhe erërat e forta. Ndërkohë, ditën e sotme një vatër

Vazhdon zjarri në pyjet e Krrabit në Pukë. Pavarësisht punës së zjarrrëfikësve dhe forcave të ushtrisë së Vaut të Dejës, flakët vazhdojnë të përhapen.

Zjarri, i cili vazhdon prej ditës së premte, ka djegur sipërfaqe të mëdha me pyje dhe shkak për përhapjen janë bërë edhe erërat e forta.

Ndërkohë, ditën e sotme një vatër tjetër zjarri është shfaqur në pyjet e Munellës, një situatë kjo e përsëritur brenda pak kohësh.

/Romina Qama/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar