Ushqimet që shuajnë etjen

Ushqimet që shuajnë etjen

Në temperaturat e larta verore kemi etje shpesh, sepse trupi detyrohet të freskohet me djersitje, dhe në këtë mënyrë me humbim sasi të konsiderueshme lëngjesh. Nëse se keni ditur, ndjenja e etjes paraqitet vetëm pasi organizmi të ketë humbur më shumë se 1% të ujit. Mënyra më e mirë tu shmangur dehidrimit është të pini

Në temperaturat e larta verore kemi etje shpesh, sepse trupi detyrohet të freskohet me djersitje, dhe në këtë mënyrë me humbim sasi të konsiderueshme lëngjesh. Nëse se keni ditur, ndjenja e etjes paraqitet vetëm pasi organizmi të ketë humbur më shumë se 1% të ujit. Mënyra më e mirë tu shmangur dehidrimit është të pini rregullisht sasi të vogla të ujit, edhe kur nuk keni etje. Shmanguni ujit të ftohtë, sepse organizmi nuk e përballon dot dhe në këtë mënyrë lodhet. Ushqimet me përqindje të lartë të ujit janë trangujt, sallata jeshile, shalqiri dhe të tjera.

 

Përmbajtja e ujit në ushqime;

Trangulli: 96%

Sallata: 95%

Domatja: 94%

Speci: 94%

Shalqiri: 91%

Dredhëza: 91%

Spinaqi: 91 %

Pjepri: 90 %

Pjeshka: 89%

Ananasi: 86 %

/Redjon Shtylla/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar