Të rejat e fundit nga merkatoja

Të rejat e fundit nga merkatoja

Manchester United kërkon Benzemanë për të zëvëndësuar Runin David Moyes, trajneri i ri i Manchester United fillon përgatitjet për riformimin e klubit menjëherë pas Fergusonit. I pari në liste është sulmuesi i “Los Blancos”, Karim Benzema. Skocezi siç duket do të ofroje 30 milion paund për shërbimet e francezit, para këto që do vijnë nga

Manchester United kërkon Benzemanë për të zëvëndësuar Runin

David Moyes, trajneri i ri i Manchester United fillon përgatitjet për riformimin e klubit menjëherë pas Fergusonit. I pari në liste është sulmuesi i “Los Blancos”, Karim Benzema. Skocezi siç duket do të ofroje 30 milion paund për shërbimet e francezit, para këto që do vijnë nga shitja e Runi-it.

Çelsi nuk paguan klauzolën për kontratën e  Murinjos

Murinjo dhe Real Madrit kanë nënshkruar në kontratë me klauzole 20 milion euro në rast se portugezi kërkon largimin. Siç duket “blutë e londrës”  nuk kanë ndërmënd të paguajnë një shifër të tillë.

Barcelona vihet pas Marco Reus

Barcelona është vënë në ndjekje të gjermanit të Borusia Dortmund.  Drejtuesit  e Barçës e kanë spikatur talentin që kur luantë për fanellën e Glabah por përmisimi i tij tek skuadra nënkampjone  e Bundes Ligës ka tërhequr vëmendjen e katalanasve që siç duket kanë gati një oferte për Reus.

Falkao mund të firmosi me Monakon si “urë” për tëk  Real Madrid

Sulmuesi kolumbian ka bërë publike një klauzolë të kontratës së tij me klubin frances që ka të bëjë me kalimin e tij tek Real Maditi. Në bazë të kësaj shtojce në kontratë, Falkao mund të kalojë tek “galaktikët” në momentin që këta të fundit paraqesin një oferte për sulmuesin.

Milan  shfaq interes për sulmuesin e Fiorentinës Adem Ljajiç

Milani fillon planet për merkaton e verës. “Kuq e zinjtë” deshirojnë të përforcojnë repartin sulmues dhe goditja e parë pritët të jete sulmuesi i Fiorentinës, Ljajiç.

Galatasaraj kërkon Terrin nga Çelsi

Klubi sportiv kampion i Turqisë, Gallatasarai bën gati një shumë të madhe parash për të sjelle mbrojtësin londinez në Stamboll. E ardhmja e John Territ është e dyshimtë pas fjalëve që Murinjo do rikthehet tek Çelsi.

/Blerand Ismaili/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar