• Zjarri rrezikon termocentralin bërthamor në Korenë e Jugut (Video)

  Zjarri rrezikon termocentralin bërthamor në Korenë e Jugut (Video)0

  Një zjarr ka rënë në zonën malore të qytetit Uljin në Korenë e Jugut. Deri më tani, 3500 hektarë tokë janë shkrumbuar nga zjarri në pyll dhe më shumë se 350 shtëpi janë përfshirë nga flakët. Zjarri  i cili u përhap me shpejtësi për shkak të erës së fortë, ka mbërritur në termocentralin bërthamor të

  READ MORE
 • Përfshihet nga flakët fabrika e përpunimit të peshkut në Lezhë

  Përfshihet nga flakët fabrika e përpunimit të peshkut në Lezhë0

  Mëngjesin e sotëm është përfshirë nga flakët fabrika e përpunimit të peshkut në Lezhë. Dyshohet se zjarri ka ardhur si pasojë e një shkëndije elektrike. Burime zyrtare bëjnë me dije se shërbimet e Policisë dhe të zjarrfikëses ndodhen në vendngjarje, punojnë për shuarjen e flakëve. NJOFTIMI Rreth orës 06:30, në dalje të qytetit të Lezhës,

  READ MORE